O nas / Kontakt

Green Projects to eko-scytujący blog o ekologii, ochronie środowiska i byciu eko.

Jest nas dwóch.

gpj2On Pierwszy skończył ekologicznie zorientowane studia, więc ma naukowe podstawy, by zajmować się ochroną środowiska i ekologią. I dlatego to właśnie On Pierwszy pisze o sprawach poważnych (zielona energia, porozumienie klimatyczne, ekologia w polityce państw), podrzuca statystyki dające szeroki pogląd na ekologię i wyjaśnia, dlaczego MWh z wiatraka jest lepsza niż MWh z Bełchatowa. On Pierwszy używa naukowego słownictwa i dba o to, by blog był profesjonalny, merytoryczny i tematycznie zrównoważony. On Pierwszy to twórca Green Projects.

 

gpf2On Drugi może i nie ma zielonego wykształcenia, ale za to ma zielone pojęcie o ekologii. I dlatego to jemu przypadła rola tego, który pisze o sprawach mniejszego kalibru i dba o to, by było eko-scytująco. On Drugi wymyślił, że coś, co jest ekologiczne i fascynujące, jest tym samym eko-scytujące.

 

 

biogas_buses_EUinmyregionZ natury jesteśmy raczej skromni, ale musimy się pochwalić, że jeden z naszych artykułów pt. Biogazowe autobusy to ekologiczne rozwiązanie dla miast wygrał w konkursie EU in my region organizowanym przez Komisję Europejską. Cieszy to nas niezmiernie 🙂 Ponadto dwa inne nasze teksty zostały przetłumaczone przez Komisję Europejską i możecie je przeczytać na stronach BlogActiv.eu – Innovative Methods of Biowaste Processing oraz How to Stop Wasting Food.

Nasze artykuły pojawiają się również na takich branżowych portalach jak chronmyklimat.pl czy ulicaekologiczna.pl. Z kolei w studenckim magazynie Outro znajdziecie wywiad-rozmowę na temat zrównoważonego transportu.

balticarium-logo2Jesteśmy też przyjaciółmi Balticarium, czyli portalu edukacyjnego dla dzieci i dorosłych.  Oznacza to, że znajdziecie tam nasze teksty na temat fascynującego świata Morza Bałtyckiego.

 

Jeśli podobają Ci się nasze wpisy, masz uwagi, albo chcesz zaproponować temat lub współpracę – napisz do nas. Czekamy!


Please leave this field empty.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

(Visited 811 times, 3 visits today)