Konferencja PLGBC – Dzień Ziemi 2019 z zielonym budownictwem [zaproszenie]

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi pod hasłem „Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa”.

konferencja-plgbc-dzien-ziemi-2019

Ciekawe prelekcje, panele i case study dotyczące miast

Właściwie od razu się przyznam, że jako patron medialny (i przedstawiciel mojego pracodawcy) będę moderatorem panelu dyskusyjnego „Miasto, które skłania do tego, abyśmy żyli bliżej siebie. Zielone społeczeństwo obywatelskie”. W panelu będę rozmawiał z Justyną Biernacką (SARP/Fundacja Przestrzenie), Bogną Świątkowską (Fundacja Bęc Zmiana), Maciejem Riemerem (Urząd Miasta Łodzi) oraz Teobaldem Jałyńskim (Urząd Miejski w Jaworznie). Serdecznie zapraszam!

Poza tym pojawią się przykłady, w których rewitalizacja i nadanie nowych funkcji w starych budynkach zmieniają miasto. Wiele uwagi będzie poświęcone zarządzaniu doświadczeniami, czyli tworzeniu miejskich przestrzeni i budynków rozwijających się w równowadze ze środowiskiem, zielonych i przyjaznych mieszkańcom.

W programie znajdzie się polityka środowiskowa oraz ekologiczne standardy w miastach – nie tylko ważne, ale wręcz niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Omówione będą także aspekty zrównoważonego projektowania oraz kwestia wpływu materiałów budowlanych i technologii na zdrowie i komfort oraz istotę ich odpowiedniego doboru.

Konferencja w zrewitalizowanej przestrzeni Textorial Park

W tym roku konferencja PLGBC odbędzie się w moim rodzinnym mieście, czyli w Łodzi. A konkretnie w wyjątkowej, zrewitalizowanej i certyfikowanej przestrzeni Textorial Park w Łodzi – projektu inwestycyjnego nawiązującego do przemysłowej historii miejsca, realizowanego przez St. Paul’s Developments Polska. Warto wiedzieć, że drugi etap tej inwestycji, czyli Textorial Park II, to budynek biurowy, który w chwili otrzymania certyfikatu BREEAM był najwyżej ocenionym kompleksem biurowym w Polsce w systemie BREEAM International New Construction 2016. Więcej o wielokryterialnej ocenie budynków przeczytacie w moim wpisie pt. Zielone budynki z ekologicznym certyfikatem.

horizone-studio-textorial-park-lodz
Wizualizacja Textorial Park II / Źródło: Horizon Studio

Konferencja PLGBC jest całodzienna, ma formę prezentacji case study, prelekcji i paneli dyskusyjnych. Każdy z zainteresowanych uczestników otrzyma książkę WŁĄCZNIK. Projektowanie bez barier, powstałą we współpracy SKANSKA z Fundacją Integracja. Będzie również możliwość wygrania wejściówek na 9. PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny

Patronat Honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział Łódź, British Polish Chamber of Commerce (BPCC), Polsko-Skandynawska Izba Handlowa (SPCC), Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich (DAFA).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie konferencja.plgbc.org.pl.

Blog Green Projects jest jednym z patronów medialnych konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. To co – z kim się zobaczę?

 

Źródło: materiały organizatora

The form you have selected does not exist.