Konferencja PLGBC – Dzień Ziemi 2018 z zielonym budownictwem [zaproszenie]

20 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem „Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast”. Nasz blog objął konferencję patronatem medialnym.

Wydarzenie organizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC wraz z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Konferencja stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce.

konferencja PLGBC dzień ziemi 2018

Tematem przewodnim konferencji będzie nowa tożsamości i potencjał zrównoważonych miast. Uczestnicy będą dyskutować o wyzwaniach i sposobach na zrównoważony rozwój, polepszanie się jakości życia, a także na przyciągnięcie inwestorów. Omawiana będzie również perspektywa miast przyszłości, w których zrewitalizowana przestrzeń miejska jest atrakcyjna, funkcjonalna i wychodząca naprzeciw użytkownikowi. W centrum zagadnień pojawi się potencjał zielonego budownictwa i korzyści w kontekście celów zrównoważonego rozwoju. Ważnym aspektem podejmowanym w dyskusji będzie także rola architekta i dewelopera w procesie tworzenia zielonej tkanki miejskiej. Podjęta zostanie próba określenia, jak powinno postępować świadome i dojrzałe społeczeństwo w obliczu proekologicznych wyzwań.

Program konferencji przewiduje:
  • prezentację raportu Certyfikacja zielonych budynków w liczbach – raport 2018;
  • omówienie case studies: Potencjał inwestycyjny zurbanizowanych stref biologicznie czynnychRozwiązania i nowe technologie w budownictwieDroga do zielonej rewitalizacji – finansowanie i wsparcie;
  • panele dyskusyjne w tematach Nowe koncepcje urbanistyczne oraz Architekt w wielkim mieście.

Konferencja odbędzie się 20 kwietnia w godzinach 10-16 na terenie Centrum Historii Zajezdnia (ul Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław). Udział jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie internetowej PLGBC >>> https://plgbc.org.pl/konferencja-plgbc-nowa-tozsamosc-i-potencjal-zrownowazonych-miast/

Konferencja zapowiada się ciekawie, więc warto się na nią wybrać. My będziemy!