9. PLGBC Green Building Symposium [zaproszenie]

Driving positive change – to hasło przewodnie 9. edycji PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 3 października 2019 r. w budynku The Tides w Warszawie.

Sympozjum to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz działań PLGBC, z udziałem blisko 400 gości z kraju i zagranicy (zobacz moją relację z poprzedniej edycji). Przekrojowa tematyka, angażujące spotkania, inspirujący eksperci i najnowsza wiedza na rynku budownictwa ekologicznego to zdecydowane zalety tego wydarzenia. W programie zaplanowano 4 sesje tematyczne, prelekcje, prezentacje game changers, case studies oraz debaty panelowe.

Trendy w zrównoważonym budownictwie

W pierwszej sesji pt. „Better Places for People” będą poruszane takie zagadnienia jak zdrowe zielone biura, strategie projektowania czy powiązanie natury z dobrym samopoczuciem. Ponadto przewidziana jest bitwa na innowacje, czyli prezentacja rozwiązań prop-tech kształtujących zrównoważone budynki.

Druga sesja tematyczna odbędzie się pod hasłem „Driving positive change. Leadership”. Podczas niej poznamy m.in. kluczowe korzyści zielonych budynków dla środowiska oraz czym jest architektura społecznie zaangażowana.

9-plgbc-green-building-symposium-sesje-tematyczne
Takie sesje tematyczne czekają na uczestników 9. PLGBC Green Building Symposium / Źródło: PLGBC

„Budynki są jak ludzie” to temat trzeciej sesji o potrzebie budynków, które oferują wysoką jakość życia, a jednocześnie szanują środowisko naturalne i są efektywne ekonomicznie. Omówione zostaną zagadnienia certyfikacji mieszkaniowej, a także potrzeby edukacji w kwestii zachowań w ekologicznych budynkach.

Ostatnia sesja pt. „Zaprojektuj przyszłość: Circular Buildings” będzie poświęcona transformacji w kierunku gospodarki cyrkularnej i nowej roli budynków. Usłyszeć będzie można o tym, że świat potrzebuje budynków cyrkularnych. Przedstawiona zostanie również ikona zrównoważonego budynku cyrkularnego, czyli zlokalizowany w Amsterdamie budynek The Circl.

Wśród prelegentów 9. PLGBC Green Building Symposium będą m.in.:

  • prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associaties,
  • Ewelina Jaskulska z pracowni Artectonica, doceniona m.in. przez The European Centre Architecture Art Design,
  • Cédric Anbergen, reprezentujący BSolutions, będący przedstawicielem belgijskiego klastra CAP Construction,
  • Martyna Obarska, wicenaczelna “Magazynu Miasta”, antropolożka miasta badająca inicjatywy na styku architektury, urbanistyki i działań społecznych,
  • Omenaa Mensah, dziennikarka telewizyjna, bizneswoman, założycielka i prezes Omenaa Foundation.

Pełna lista prelegentów dostępna jest na stronie PLGBC.

Najlepsze zielone budynki, produkty i inicjatywy

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Gala konkursu PLGBC Green Building Awards 2019, mającego na celu wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz, produktów i inicjatyw ekologicznych w Polsce. W gronie tegorocznego Jury znalazły się wyjątkowe i znakomite osobistości, jak m.in.: prof. Ewa Kuryłowicz, Robert Konieczny czy Wojciech Małecki.

9-plgbc-green-building-symposium
9 PLGBC Green Building Symposium już 3 października / Źródło: PLGBC

Jak piszą organizatorzy PLGBC Green Building Symposium to wydarzenie, podczas którego można spotkać najbardziej inspirujących pasjonatów branży budownictwa, architektury i nieruchomości. Wydarzenie jest efektywną platformą współpracy, wymiany innowacyjnych pomysłów i praktycznych rozwiązań w dynamicznym otoczeniu.

9. PLGBC Green Building Symposium odbędzie się 3 października br. w The Tides w Warszawie. Rejestracji (płatnej) można dokonać na oficjalnej stronie konferencji.

Blog Green Projects jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia. Ja się wybieram, więc możliwe, że do zobaczenia!

 

Źródło: materiały PLGBC

The form you have selected does not exist.