Festiwal Naturalnego Budowania 2019 [zaproszenie]

Zbliża się II Festiwal Naturalnego Budowania, czyli wyjątkowe wydarzenie, które co dwa lata przyciąga setki entuzjastów, profesjonalistów i ciekawych tego tematu z całej Polski. Do zdobycia dużo wiedzy o naturalnych materiałach i technikach budowania, która jest drogą w kierunku zmiany współczesnej architektury na bardziej przyjazną środowisku, zdrową i zrównoważoną.

Wydarzenie organizowane jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego (OSBN). Odbędzie się w dniach 18-19 maja w Łodzi, w budynku Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 22/26).

festiwal-naturalnego-budowania-lodz-2019
Festiwal Naturalnego-Budowania 2019 odbędzie się w Łodzi w dniach 18-19 maja / Źródło: OSBN

Cenna wiedza na temat naturalnego budownictwa

Festiwal jest okazją do zdobycia unikalnej wiedzy i nawiązania cennych kontaktów, zwłaszcza dla osób planujących budowę lub remont domu z wykorzystaniem słomy, gliny, konopi i drewna, dla  projektantów, architektów i studentów. To również okazja do poszerzenia wiedzy dla wszystkich osób związanych z branżą budowlaną, które pragną poznać możliwości jakie daje dynamicznie rozwijający się rynek budownictwa naturalnego.

Wykłady, warsztaty, pokazy i spotkania ze specjalistami rozszerzą wiedzę z szeroko rozumianej tematyki budowy naturalnego domu – począwszy od świadomego projektowania poprzez aspekty prawne, materiały i technologie, aż po naturalne wykończenia wnętrz.

Ponad 20 prelegentów opowie o zaletach i wadach nowoczesnych rozwiązań. Padną też odpowiedzi na nurtujące wielu inwestorów pytanie – jakie są metody i koszty budowy naturalnego domu. Tegoroczną edycję Festiwalu uświetnią wykłady gości zagranicznych: Herberta Grubera z Austrii oraz Kena De Coomana z Belgii. Nie zabraknie miejsca na spotkania z osobami, które proces budowy mają już za sobą i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

Pierwszego dnia Festiwalu, czyli w sobotę, o godzinie 16:15 odbędzie też panel dyskusyjny pt. „Zielona rewolucja w budownictwie: czy naturalne technologie budowania ochronią nas przed zmianami klimatu, chorobami cywilizacyjnymi i zanieczyszczeniem środowiska?”, do którego zostałem zaproszony przez organizatora.

Festiwal Budownictwa Naturalnego połączony jest z wystawą polskich firm z branży budownictwa naturalnego. Dodatkowo w plenerze obok budynku odbędą się (w przypadku gdy pogoda na to pozwoli) warsztaty i pokazy. Będzie można zobaczyć i dotknąć materiałów naturalnych w praktycznych zastosowaniach oraz porozmawiać z ekspertami. 

Na stronie organizatora dostępny jest pełen program. Wstęp na część wykładową i grupy dyskusyjne jest płatny – bilety do kupienia na stronie fnb2019.evenea.pl. Wstęp na wystawę plenerową jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia!

A na zachętę filmik podsumowujący I edycję z 2017 roku.

Blog Green Projects jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Źródło: materiały organizatora

The form you have selected does not exist.

 

Tagi: brak