Targi Zero Waste – Poznań 2019 [zaproszenie]

W dniach 11-12 października 2019 r. w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja Targów Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Wydarzenie jest jedną z inicjatyw podejmowanych w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM.

Jak piszą organizatorzy, czyli Fundacja alter eko, Little Greenfinity oraz Grupa MTP, główny celem targów jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi będą się składać z całodniowych paneli dyskusyjnych i wykładów poświęconych tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Są one doskonałą okazją do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować produkcję odpadów od zaraz. Tragom towarzyszyć będą również warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elektroodpadów.

TZWPoznan

Podczas poznańskich Targów Zero Waste będzie można spotkać wyjątkowych wystawców, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem. Targi Zero Waste są organizowane jako zielony event, w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów organizatorzy unikają wytwarzania odpadów i dbają o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.

Program Targów Zero Waste

Pierwszego dnia, w piątek 11 października, przewidziane są 4 panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy będą rozmawiać m.in. o zero waste w szkole i o niemarnowaniu jedzenia. Do tego odbędą się także wykłady o tematyce zero waste, piciu kranówki, minimalizmie a nawet o śmieciach w kosmosie.

Drugi dzień targów, czyli sobota 12 października, również będzie obfitować w ciekawe tematy. Ja osobiście wezmę udział w pierwszym panelu dyskusyjnym tego dnia o godzinie 10:15. Razem z Kasią z bloga Ograniczamsie.com oraz pomysłodawcą Cosmetomatu, będę się zastanawiał „Jak ugryźć zero waste?”. Będzie też panel o dawaniu rzeczom drugiego życia, gospodarowaniu odpadami w Poznaniu czy wprowadzaniu zasad zero waste w firmach. Z kolei wykłady obejmą takie zagadnienia jak: slow fashion, regulacje unijne związane z zero waste oraz kompostowanie.

targi-zero-waste-warszawa-2018
Tak było w zeszłym roku na targach w Warszawie / Źródło: http://targi-zerowaste.pl

Do tego podczas targów będzie mnóstwo warsztatów (np. z szycia, przerabiania ubrań, ograniczania marnowania żywności), a także Repair Cafe – krawiecka kawiarenka naprawcza. Najlepiej sprawdźcie więc szczegółowy program.

Targi Zero Waste odbędą się w dniach 11-12 października (piątek – sobota) w Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 18). Wstęp na targi oraz wszystkie warsztaty, wykłady i panele jest bezpłatny, ale na wybrane warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji znajdziecie na: targi-zerowaste.pl oraz wydarzeniu FB.

The form you have selected does not exist.

 

Blog Green Projects jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.